Již 22 sezón pořádala Konopa z.s. pro své členy i nejširší veřejnost akci, při které má každý zájemce možnost vyzkoušet si vypěstovat vlastní legální konopí.

„Akce 100 kytek“ bývá zpravidla zahájena první jarní den – 20. nebo 21. března – a končí 31. května. V případě, že jaro vypukne v den pracovního volna, přesuneme slavnostní zahájení a tiskovou konferenci na jiný termín – pracovní den.

V rámci „akce 100 kytek“ dostane účastník vzorek osiva vybrané technické odrůdy konopí setého s certifikační návěskou, která osvědčuje původ a odrůdu osiva. Postupně se tak veřejnost seznamuje s různými typy polních odrůd konopí, dostává možnost ověřit si nenáročnost této zemědělské plodiny, případně si třeba jen pro radost vypěstovat atraktivní bylinu na ozdobu zahrady či pro přilákání ptactva.

Do akce se můžete zapojit snadno:

1. pokud jste člen klubu, stačí v době od vyhlášení akce do jejího posledního dne vyplnit přihlášku k účasti v „akci 100 kytek“, a počkat až vám balíček pošta doručí.

2. jestliže nejste členem klubu, múžete se jen připojit k akci!

Formulář pro připojení se k akci se na tomto místě objeví v den vyhlášení 23. ročníku akce.

Osivo neprodáváme! Pro přihlášené účastníky akce je k dispozici zdarma. Na úhradu režije akce ale uvítáme malý finanční příspěvek.


Připojuji se k 23. ročníku Akce 100 kytek, kterou Konopa z.s. každoročně pořádá aby šířila povědomí o konopí jako tradiční užitkové rostlině. Chci nasít a vypěstovat menší množství (do 100 m2) konopí vybrané certifikované odrůdy pro pěstitelské zkoumání a pozorování této byliny. Beru na vědomí pravidla zacházení s osobními údaji jak jsou uvedena na www.konopa.cz. Souhlasím s tím, že moje adresa a e-mail budou po dobu 14 měsíců vedeny v adresáři spolku. Uvádím adresu, na kterou si přeji dostávat případné zásilky od spolku. Elektronické pozvánky, zprávy a oznámení z centra spolku mohou přicházet ještě cca 1 měsíc po ukončení následného ročníku Akce 100 kytek.
Prostřednictvím této adresy s Vámi budeme komunikovat!
Osivo neprodáváme, vzorek Vám v rámci akce poskytujeme zdarma! Protože se zajištěním přípravy a rozesílání vzorků osiva jsou spojené určité náklady (tisk, příprava balíčků, organizace, poštovné a balné), žádáme o příspěvek ve výši 70,- Kč. Vyberte prosím datum kdy jste ho na náš účet převedli. (Bankovní spojení = číslo účtu: 2300589565 / 2010, (v záložce -Kontakty- najdete náhled do transparentního účtu.)
Úhradou příspěvku potvrdíte svojí přihlášku do akce. Pokud máte s výší příspěvku potíže, napište nám mail, kterým svojí přihlášku (žádost o vzorek osiva) potvrdíte a dohodneme se na jiném způsobu příspěvku. Jde to i bez peněz.

V rámci „akce 100 kytek“ dostanete na adresu, kterou jste uvedli, vzorek certifikovaného osiva vybrané technické odrůdy konopí setého s návěskou, která osvědčuje původ a odrůdu osiva.