Již čtvrt století – 25 sezón pořádá Konopa z.s. pro své členy i nejširší veřejnost akci, při které má každý zájemce možnost vyzkoušet si vypěstovat vlastní legální konopí.

„Akce 100 kytek“ byla letos zahájena v první jarní den – 20. března a končí 31. května.

V rámci „akce“ dostane účastník vzorek osiva vybrané odrůdy konopí setého (tzv. technické konopí) s certifikační návěskou, která osvědčuje původ a odrůdu osiva. V tomto roce 2024 je to odrůda Santhica 70, jejíž pryskyřice se vyznačuje vysokým obsahem kanabinoidů CBD a CBG, kdežto podíl THC je pod starou evropskou normou. Postupně se tak veřejnost seznamuje s různými typy polních odrůd konopí, dostává možnost ověřit si nenáročnost pěstování této zemědělské plodiny, případně si třeba jen pro radost vypěstovat atraktivní bylinu na ozdobu zahrady či pro přilákání ptactva.

Do akce se můžete zapojit snadno:

1. Jestliže jste členem klubu, dostanete vzorek osiva automaticky v první vlně rozesílek po zahájení akce.

2. Pokud nejste člen klubu, stačí v době od vyhlášení akce do jejího posledního dne vyplnit formulář, kterým se připojíte k účasti v „akci 100 kytek“, a počkat až vám pošta balíček doručí.

Osivo neprodáváme! Pro přihlášené účastníky akce je k dispozici zdarma. Na úhradu režije akce ale uvítáme malý finanční příspěvek.


Připojuji se k 25. ročníku Akce 100 kytek, kterou Konopa z.s. pořádá každé jaro již od r. 2000, aby šířila povědomí o konopí jako tradiční užitkové rostlině českých a moravských polí. Chci nasít a vypěstovat menší množství (do 100 m2) konopí vybrané certifikované odrůdy pro pěstitelské zkoumání a pozorování této byliny. Beru na vědomí pravidla zacházení s osobními údaji jak jsou uvedena na www.konopa.cz. Souhlasím s tím, že moje adresa a e-mail budou po dobu 14 měsíců vedeny v adresáři spolku. Uvádím adresu, na kterou si přeji dostávat případné zásilky od spolku. Elektronické pozvánky, zprávy a oznámení z centra spolku mohou přicházet ještě cca 1 měsíc po ukončení následného ročníku Akce 100 kytek.
Prostřednictvím této adresy s Vámi budeme komunikovat!
Osivo neprodáváme, vzorek Vám v rámci akce poskytujeme zdarma! Protože se zajištěním přípravy a rozesílání vzorků osiva jsou spojené určité náklady (tisk, příprava balíčků, organizace, poštovné a balné), žádáme o příspěvek ve výši 70,- Kč. Vyberte prosím datum kdy jste ho na náš účet převedli. (Bankovní spojení = číslo účtu: 2300589565 / 2010, (v záložce -Kontakty- najdete náhled do transparentního účtu.)
Úhradou příspěvku potvrdíte svojí přihlášku do akce. Pokud máte s výší příspěvku potíže, napište nám mail, kterým svojí přihlášku (žádost o vzorek osiva) potvrdíte, dohodneme se na příspěvku jinou formou. Jde to i bez peněz.

V rámci „akce 100 kytek“ dostanete na adresu, kterou jste uvedli, vzorek certifikovaného osiva vybrané technické odrůdy konopí setého s návěskou, která osvědčuje původ a odrůdu osiva.